Ta cena jest ważna do piątku 1.12.23 do godz. 23.59.
Kolejna przedsprzedaż (ale już z wyższą ceną książki) ruszy na wiosnę 2024.
Aby podziękować Ci za wsparcie wydania książki na tak wczesnym etapie, zapraszam Cię na wyjątkowe spotkanie – webinar z psychoterapeutką dzieci i młodzieży Joanną Marszał-Kotas. Porozmawiamy o tym, jak ograniczanie stereotypów w wychowaniu dzieci może przełożyć się na ich szczęśliwe, świadome, dorosłe życie. Webinar odbędzie się w przeddzień Mikołajek, 5 grudnia o godz. 19.00.
Ta książka jest dla:
Rodziców dziewczynek i chłopców w wieku 0-12 lat.
Przyszłych rodziców, którzy już teraz chcą wiedzieć jak unikać stereotypów.
Osób pracujących z dziećmi, które chcą uzupełnić wiedzę na temat stereotypów.
Osób, które chcą zrozumieć, skąd biorą się „dziewczyńsko-chłopięce” podziały i dlaczego już kilkulatki potrafią wyznawać sztywne normy płci.
Wszystkich tych, którzy chcą wiedzieć jak ograniczać nieświadome posługiwanie się stereotypami.
Osób mających gotowość do pracy ze swoimi przekonaniami na temat płci, otrzymanymi „w spadku z domu".
Proponuję Ci zastrzyk wiedzy na temat stereotypów płci, uprzedzeń, dyskryminacji oraz praktycznych sposobów radzenia sobie w codziennych, trudnych dla Ciebie i Twoich dzieci sytuacjach:
Pokażę Ci jak przejawiają się stereotypy płci w rodzicielstwie.
Wyjaśnię jak to się dzieje, że mimo, iż zależy Ci na niestereotypowym wychowaniu, zdarza Ci się posłużyć stereotypami płci w swoim podejściu do dzieci.
Omówię jaki wpływ mają najpopularniejsze stereotypy płci na dzieci i pokażę Ci jak je kwestionować w wychowaniu.
Nauczę Cię jak reagować na stereotypy płci powtarzane przez bliskie dzieciom osoby: babcie, dziadków, ciocie, wujków, przyjaciół czy osoby opiekujące się dziećmi w szkole czy przedszkolu.
Zachęcę Cię do przyglądania się sobie, ponieważ ważnym etapem procesu odwracania stereotypowych przekonań (i zatrzymania ich dalszego transferu) jest umiejętność autorefleksji. Czy to, co myślisz na temat dziewczynek, chłopców, kobiecości, męskości jest „Twoje”? A jeśli nie, to skąd się w Twojej głowie wzięło? Będziemy patrzeć na swoje przekonania z dystansem, a jednocześnie pozbywać się poczucia winy. Mamy przecież jako rodzice prawo popełniać błędy! Poza tym, stereotypowe myślenie jest naturalną tendencją naszych umysłów. Grunt to mieć tego świadomość. To pierwszy krok do każdej zmiany!
Zobacz, jak będzie wyglądał proces samodzielnego wydania książki.
Zobacz, jak myślę o tej książce:
współtworzona ze społecznością
Czyli też z Tobą 🙂 Czerpię z doświadczeń, wyzwań i przykładów z życia rodziców takich jak Ty.
konsultowana z ekspertkami i ekspertami
Temat stereotypów płci dotyka sfery psychologicznej i kulturowej, dlatego treści książki konsultuję w zakresie psychologii i socjologii.
PIERWSZA NA RYNKU
polskim
O TEJ TEMATYCE
Przeznaczona dla rodziców, nauczycielek i nauczycieli, osób pracujących z dziećmi.
W STYLU "JAK WYCHOWYWAĆ DZIEWCZYNKI?"
Pisana w oparciu o najnowsze badania i wiedzę naukową, jednak językiem zrozumiałym dla każdego odbiorcy.
edukująca i dodająca otuchy
Mój cel to dodać Ci skrzydeł tak, byś ufali swojej rodzicielskiej mocy i potrafili reagować na stereotypy.
gotowa za kilka miesięcy
Planuję oddać książkę w Twoje ręce pod koniec tego roku szkolnego, a najpóźniej we wrześniu 2024. Potrzebuję się teraz zamknąć w przysłowiowej "szafie", by móc spokojnie pisać.
Kilka słów o mnie
Magda Korczyńska
Jestem mamą dwóch córek. Od 5 lat tworzę projekt edukacyjny dla rodziców Jak Wychowywać Dziewczynki? Ten pomysł zrodził się z mojej osobistej potrzeby, aby budować swoją świadomość na temat stereotypów płci w rodzicielstwie. Gdy zostałam mamą, szybko zorientowałam się jak wiele oczekiwań wobec dziewczynek i chłopców dyktowanych jest ograniczającymi stereotypami. Poczułam, że potrzebuję czujności i wiedzy, by móc świadomie podejść do wychowania córek.
Okazało się, że takich rodziców jak ja jest więcej. Wokół mojego projektu zgromadziła się ogromna społeczność osób, którym bliska jest idea niestereotypowego wychowania. Razem chcemy zmieniać siebie, a tym samym rzeczywistość naszych dzieci. Przez 5 lat prowadzenia projektu zgromadziłam mnóstwo wiedzy. I teraz chcę się nią dzielić!
Prywatnie jestem nałogową kawoszką , fanką reportażu , super pływaczką i absolwentką studiów podyplomowych Gender Studies w Instytucie Badań Literackich Polskiej Akademii Nauk.
Co otrzymujesz, dołączając do grona osób wspierających wydanie książki już teraz?