fbpx

Deklaracja dziewczyńskości

deklaracja dziewczyńskości

Ja, mama dwóch córek, oświadczam, że moje córki mają prawo być wolne i niezależne. A moją rolą jest stworzyć akceptujące środowisko, w którym ich wolność wykiełkuje i się rozwinie.

Postuluję by każda dziewczynka:

Wiedziała, że porażki są niezbędne do rozwoju

Potrafiła mówić „nie” i bronić swoich granic

Znała i akceptowała własne uczucia

Była odpowiedzialna za siebie

Prosiła o to, czego potrzebuje

Znała swoje mocne strony

Próbowała nowych rzeczy

Ceniła wysiłek, nie talent

Była odważna i wytrwała

Słuchała swojej intuicji

Wyrażała swoje zdanie

Potrafiła ryzykować

Myślała krytycznie

Kochała siebie

Deklaracja powstała w ramach kampanii społecznej #ADAtoWYPADA zainicjowanej przez autorkę bloga Popaprana. Inspiracją jest książka Sylwii Stano i Zofii Karaszewskiej pod tym samym tytułem.

Książka ta zbiera doświadczenia różnych bohaterek, które dzieląc się swoimi doświadczeniami inspirują dziewczynki. Na przykład Marta Dymek (autorka bloga kulinarnego jadłonomia) mówi: “Ada to wypada przyprawiać po swojemu”, a Agnieszka Graff (pisarka, feministka) radzi: “Ada to wypada zabierać głos”.

Ada to WYPADA ! - kampania społeczna - blog rodzicielski - blog parentingowy - motywacja - wiara w siebie - spełnianie marzeń - równouprawnienie - Sylwia Stano - Zofia Karaszewska

11 thoughts on “Deklaracja dziewczyńskości”

    1. Szczęśliwa Siódemka dziękuję! Myślę, że chłopcy też by skorzystali na takich postulatach 🙂

    1. Zaniczka dziękuję! Myślę, że wszystkim dziewczynkom żyłoby się lepiej gdyby te postulaty były rzeczywistością 🙂

  1. Jestem całym sercem za taką deklaracją dziewczyńskości ? Zabieram się za lekturę bloga, bo temat mi bardzo bliski. Tworzę projekt dla Mam i Córek “Twórcze w relacji”- to będzie program skupiony na twórczości i opowieści jako drodze budowania relacji mam i córek. Bardzo się cieszę, że jest Twój blog i mnóstwo wiedzy, do której mogę odesłać kobiety, które spotykam! Pozdrawiam Cię serdecznie i życzę wytrwałości w pisaniu, jest bardzo potrzebne.

    1. Agnieszka bardzo dziękuję za miłe słowa. Też uważam, że temat jest bardzo ważny i jak najbardziej polecaj mamom córek by zaglądały i się inspirowały. Ja chętnie dowiem się więcej o Twoim projekcie, brzmi ciekawie 🙂

Leave a Comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Scroll to Top